Šetrná depilace cukrovou pastou

Depilace cukrovou pastou je zmodernizovaný materiál a depilační technika, která se připravuje na bázi starověkých receptů Blízkého východu. Skládá se ze správného poměru cukru, vody a citronové šťávy. Tajemství jejích skvělých vlastností spočívá ve výběru kvalitních surovin.

Depilace cukrovou pastou u nás v kosmetickém studiu ve Šťáhlavicích

Cukrová pasta je 100% přírodní, neobsahuje žádné chemické prvky, barvivo či parfém, proto jsou alergické reakce a kožní iritace minimální.

Cukrová pasta odstraňuje chloupky ve směru růstu. Nanáší se proti směru růstu na pokožku, která se před depilací dezinfikuje tonikem před depilací, osuší, případně zapudruje pudrem před depilací. Poté se teplá cukrová pasta nanese na pokožku proti směru růstu, pasta uvolňuje chloupky z ústí folikulu a chloupky se vytrhávají po směru růstu i s kořínky. Proto je tato depilace méně bolestivá a déle vydrží, než jiné depilační techniky. Chloupky po depilaci nerostou 4 až 6 týdnů. Při pravidelné depilaci chloupky řídnou a ochlupení v jednotlivých partiích řídne nebo už téměř neroste.

Depilace cukrovou pastou je citlivá k pokožce. Na citlivých partiích, jako je obličej, třísla nebo podpaží nejvíce poznáte, že zčervenání pokožky zmizí velice rychle. Cukrová pasta odstraňuje chloupky pouze s odumřelými buňkami kůže, takže působí jako jemný peeling, ale nestrhává vrchní vrstvu kůže jako teplý vosk!!! Po cukrové depilaci se můžete opalovat již druhý den. Lze na ni přijít i s opálenou pokožku. Nevadí, když se dostane na jemnou pokožku rtů či intimních partií. Cukrová pasta se může nanést několikrát na stejné místo, dokud se chloupek neodstraní.

Pokud máte problémy se zarůstáním chloupků, ekzémy po depilaci voskem, problémy se žilkami, je pro vás cukrová depilace ta pravá. Cukrová pasta je naprosto hypoalergenní! Depilační cukrovou pastou odstraňujeme chloupky na jakékoli části těla, depilovat můžete nohy, horní ret, obočí, obličej, bradu, ruce, podpaží, hýždě, okolí prsních dvorců. U mužů lze depilovat vše kromě vousů. Depilace cukrovou pastou nevadí ani těhotným ženám.

Nejvíce je cukrová pasta využívaná při brazilské depilaci. Přednosti cukrové pasty oceníte zejména při depilaci citlivých intimních partií. Brazilská depilace je metoda odstranění chloupků a je určena pro intimní partie těla a třísla. Znamená tedy celkovou likvidaci pubického ochlupení.

Jedná se o depilaci intimních partií především u žen (u mužů depilaci neprovádím). Chloupky se vytrhávají i s kořínkem z folikulu. Je to v podstatě depilace se zaměřením na intimní partie a kompletní odstranění ochlupení v této oblasti. Vzhledem k citlivosti těchto partií je nejvhodnějším materiálem pro brazilskou depilaci cukrová pasta, která nepoškodí jemnou pokožku a sliznice v těchto oblastech. Nedochází zde jako například u vosku k podepilačnímu zarůstání chloupku pokožka je krásně hladká několik týdnů.

Cukrová depilace patří mezi nejkomfortnější depilace dnešní doby.