Permanentní make-up

Mikropigmentace obočí, očních linek a rtů

Permanentní make-up (PM) je dekorativní estetický zákrok, který se stále těší velké oblibě. Vyhledávají jej klientky, které při časově náročném povolání zdržuje ranní líčení, sportovkyně, ale i ženy se zrakovou vadou, pro které je líčení před zvětšovacím zrcadlem obtížné. Zákrok spočívá v aplikaci mikropigmentů do jemné vazivové části pleti tenkou sterilní jehličkou a slouží ke zvýraznění obočí, očních linek a rtů. Pojem "permanentní" není pro zákrok zcela přesný, protože intenzita pigmentace se časem postupně snižuje. Průměrně vydrží PM 1 rok až 2,5 roku, u technik microblending cca 6 až 8 měsíců. Klientkami je tento fakt přijímám spíše kladně, protože s postupem věku můžeme požadavky na charakter líčení trochu měnit s vizážistkou.

Uchycení pigmentu závisí po aplikaci na dodržení před aplikačních a po aplikačních pokynů. A dále pak na zdravotních aspektech a přijetí pigmentu tělem. První aplikace PM nemusí byt konečným výsledkem (vše závisí po aplikaci na těle a dodržení stanovených pokynů klienta po aplikaci). Klient může pro konečný a co nejlepší výsledek absolvovat 2 až 3 korekce. Ty si hradí viz ceník.

PM nemá nahrazovat líčení, ale citlivě podbarvit a zvýraznit tak, aby klientka byla stále jemně nalíčená, ale měla možnost svůj make-up podle potřeby zvýraznit a doplnit. Řídíme se přáním klientky a v případě potřeby spolupracujeme.

Obočí

Permanentní make-up obočí nejčastěji požadují klientky s prořídlým až vypadaným obočím po častém vytrhávání. Nejoblíbenější je tzv. "čárková metoda" - dokreslení  chybějících chloupků mezi  vlastní. Výsledek je velmi přirozený. Jsou samozřejmě možné i další výraznější postupy jako je např. stínované obočí tyto dvě techniky lze i kombinovat.

Cena:

 • Stínované obočí 3 900 Kč
 • Pudrové obočí 4 500 Kč
 • Kombinace technik pudr nebo stín s microblading (chloupkové obočí) 4 900 Kč
 • Vláskované/3D efekt 3 900 Kč
 • Microblading (přístrojem nebo manuálně) 4 500 Kč

Oční linky

Oční víčka lze zvýraznit jak drobnými tečkami v linii řasového oblouku, které opticky zhustí řasy.Tak i je možno udělat linky klasické a lze je rozšiřovat podle požadavku klientky.

Cena:

 • Horní linky jemné 2 500 Kč/ výrazné 2 900 Kč
 • Dolní linky jemné 2 500 Kč/ výrazné 2 900 Kč
 • Horní i spodní linky najednou - sleva 500 Kč
 • barevné, kombinované linky - 3500 Kč
 • Stínovaná linka 3 900 Kč

Cena do jednoho roku od aplikace 70% z ceny po 1 roce se hradí částka v plné výši.

Kosmetika Phyris Šťáhlavice

Rty

Zákrok  může být proveden jako jemná kontura na rozhraní retní červeně nebo současně s různě intenzivním vystínováním směrem do vnitřní části  rtu. I přirozená barva retní červeně  opticky  významně zvýrazní rty, ale možno použít i odvážnější odstíny.

Zvláštní opatrnost  musí být u např. u klientek s opakovanými opary, zvýšenou citlivostí. Aplikace PM není jednorázová záležitost, protože „uchycení barvy“ v jemné pleti je velmi pozvolné (záleží na typu pleti, na použité barvě, technice provedení i pozákrokovém průběhu).

Cena:

 • kontura - 4 500 Kč Jedna korekce zdarma
 • kontura + částečné stínování - 4 900 Kč Jedna korekce zdarma
 • kontura a úplné stínování rtů/3D efekt - 5 000 Kč Jedna korekce zdarma
 • 3D rty/dvoubarevné - 5 500 Kč Novinka

Aplikace PM není jednorázová záležitost, protože uchycení barvy v jemné pleti je velmi pozvolné a záleží na typu pleti i pozákrokovém průběhu (tj. jak bude pigment přijat tělem zákazníka).

Replikace vlasových cibulek (scalpt tatto), redukce jizev na hlavě

Vlasová tetování chybějícího vlasového porostu imituje čerstvě oholený vlasový porost, ale i jasně hustý porost například u žen. Dotetované vlasové cibulky vypadají nejpřirozeněji na maximálně oholené hlavě nebo i u 5mm vlasového porostu. U malých ploch nemusejí být vlasy úplně na krátko.

Cena:

 • od 5000 Kč do 15 000 Kč

Cena se kalkuluje dle velikosti ošetřované plochy. Cena je vždy s klientem předem konzultována.

 

Klientkám poskytuji bezplatnou konzultaci. V případě zájmu o provedení permanentního make-upu a zarezervování termínu je požadována záloha 500 Kč. V případě, že se klientka nadostaví na aplikaci PM ve stanovený termín záloha 500 Kč propadá.

Následná korekce, která se smí provádět nejdříve do 4 týdnů činní 790 Kč.

Pokud je potřeba PM zvýraznit nebo upravit do 1 roku od zákroku je cena ve výši 60% ceny zákroku.

Odstranění permanentního make-upu od jiné kosmetičky - 1 200 Kč (za jedno odstranění).

Výše uvedené ceny u všech zákroků PM jsou včetně konzultace a kontrol.