Rejuvenace (Jehličková mezoterapie)

Stárnutí kůže je nám dáno geneticky všem do vínku, ale samozřejmě to, jak každá z nás pečuje o pleť, se dříve či později projeví. Extrémní teploty a UV záření naši pleť narušují, naštěstí existuje několik způsobů, jak ji pomoci a udržet ji jasnou a zdravou. Kromě běžného používání hydratačních a výživných krémů, nebo pleťových masek, dalším účinným prostředkem je rejuenace (omlazení). Tento zákrok se doporučuje ženám, které se chtějí zbavit vrásek, drobných jizviček po akné, nepravidelných pigmentací, nebo rozšířených pórů a cévek.

 • zlepšení elasticity pokožky díky remodelaci kolagenu a elastinu
 • omlazení a barevné sjednocení pleti
 • korekce vrásek a drobných rýh
 • regenerace pokožky po opalování
 • zmírnění pigmentací a hyperpigmentací
 • korekce jizev, jizviček po akné a strií
 • rejuvenace
 • stažení pórů
 • vypnutí pleti

Toto ošetření pracuje s jednorázovými mikrojehličkovými nástavci, které vertikálně propichují pokožku a vnikají do nastavené hloubky kůže - 0,25 až 2,5 mm. Přístroj využívá systém automatické vibrace, jehličky se vpichují do kůže vysokou rychlostí. Díky tomu je ošetření minimálně bolestivé, na rozdíl od jiných metod jehličkování. Frekvence vpichu je opět nastavitelná, podle ošetřované oblasti. Vertikální vpichy nepoškozují epidermis jako jiné jehličkové metody, kůže se hojí rychleji, trauma je minimální. Rychlé vpichy minimalizují bolest. Díky nastavitelné hloubce vpichu lze ošetřit celou plochu obličeje, ale i tělo (jizvy, strie na těle), lze ho použít i na delikátní plochy jako je okolí očí, rty a nos. Ošetření je rychlé a minimální je i doba rekonvalescence. Jednorázové jehlové nástavce zabraňují přenosu infekce.

Jak toto ošetření působí?

Jehličková mezoterapie využívá vlastní fyziologické schopnosti regenerace kůže. Při ošetření vzniknou v kůži mikrotraumata - kanálky, které zde po sobě zanechají vpichy jehliček. Vlastní obranný mechanismus kůže spočívá v tom, že se vyplaví růstové faktory, které stimulují kožní buňky k produkci kolagenu. Zároveň se tvoří nové kožní buňky. Nová hmota vyplňuje kanálky vzniklé po jehličkách, její celkový objem narůstá. Kolagen je pevnější a kůže je elastická. Regenerační proces trvá až čtyři týdny.Při ošetření se často využívají vzniklé kanálky i k tomu, aby se do kůže vpravily účinná séra - například kyselina hyaluronová,argilerín(přírodní forma botoxu!) vitamin A, E,C, bělící a zklidňující séra. Do kůže se jich tímto způsobem dostane až o 80% více, než pouhým nanesením na její povrch a tím významně podpoří rychlost hojení a celkový výsledek ošetření.

Cena:

1. ošetření 1500,-, 3 a více jedno ošetření 1290,-.
 • Rejuvenace (omlazení) - AHA peeling, kyselina hyaluronová nebo argilerín(botoluxin), maska, krém - 1. ošetření 1 500 Kč, 3 a více jedno ošetření 1 290 Kč
  • zaplacení 3 a více ošetření najednou jedno pouze 1 200 Kč
 • Jizvičky po akné- 800 Kč jedno ošetření
 • Strie -1 000 Kč a více podle velikosti ošetřované plochy

Časté otázky a odpovědi

Kolik ošetření se doporučuje k dosažení efektu na rejuvenaci jizviček po akné a strií? V jakém intervalu?

Rejuvenace: 4 - 6 ošetření 1x za 3 - 4 týdny

Jizvičky po akné: 6 ošetření 1x za 3 - 4 týdny

Strie: +/- 10 ošetření 1x za 4 - 6 týdnů

Za jakou dobu po ošetření lze pozorovat výsledek?

Běžně vidíte výsledek již po prvním ošetření. Dlouhotrvající a opravdu signifikantní efekt lze očekávat po čtvrtém až šestém ošetření. Vaše pleť se bude zlepšovat i dále, po dobu 6 měsíců po posledním ošetření.

Je ošetření bolestivé?

Při hloubce vpichu do 0,5 mm je ošetření téměř nebolestivé. Celkově je minimálně bolestivé vzhledem k vysoké frekvenci automatických vpichů. Pokud je to nutné, lze před zákrokem aplikovat znecitlivující krém. Díky tomu je zákrok bezbolestný.

Jak dlouhá je rekonvalescence po zákroku?

Po ošetření očekávejte, že bude Vaše pleť 12 až 48 hodin zarudlá. Na některých místech se mohou objevit mírné petechie nebo stroupky. Do týdne by se měla pleť celkově zhojit.

Jak dlouho po aplikaci výplní můžu podstoupit ošetření jehličkové mezoterapie?

Nejlepší je provést zákrok jehličkové mezoterapie 1 až 2 dny před injekční aplikací výplní nebo botulotoxinu. Po aplikaci výplně je nutné počkat 1 - 2 týdny, dokud se kůže v místě aplikace plně nezhojí.

Jak se starat o pleť po ošetření?

Vhodnou péči po ošetření doporučí odborník. Obecně platí, že jsou vhodná séra, která korespondují s problémem, pro který se ošetření provádí, například séra s obsahem kyseliny hyaluronové, vitamíny, bělící a zkldńující séra. Pleť musí být neustále hydratovaná, nesmíte mít pocit suché pokožky. Samozřejmostí musí být ochrana před UV zářením, aby se předešlo komplikacím ve formě pigmentových změn.Já doporučuji UV ADD ON od značky Phyris. Druhý den po ošetření již můžete použít prodyšný make-up.

Existují kontraindikace pro ošetření ?

Informujte odborníka provádějícího zákrok, jestliže užíváte léky proti srážlivosti krve, trpíte ekzémy nebo lupénkou, herpetickou infekcí nebo jste těhotná.

Rejuvenace(jehličková mezoterapie) je revoluční alternativou dermarollerového ošetření, dermapen má v podstatě stejný princip, na kterém funguje i ošetření tzv. dermarollerem, který si můžete představit jako váleček s jehličkami, projíždějící po kůži. Tato metoda však svým plošným působením vytváří příliš velké ranky. Proto dermatologové vyvinuli modernější alternativu s minimálním průměrem vpichu. V kůži se tak vytvoří více menších kanálků, které účinné látky absorbují mnohem efektivněji.

Doporučuje se 4-6 ošetření vždy v rozmezí po 14-30 dnech.